<

FERIE ZIMOWE 2010


Zobacz galerięDnia 15 lutego 2010 rozpoczęły się wreszcie długo oczekiwane ferie zimowe. W środę 17.02.10 dziewczęta wyjechały na wycieczkę do Chełma, jednego z wielu ciekawych miejsc regionu Lubelszczyzny. W wyjeździe uczestniczyło 12 podopiecznych i 3 opiekunów.

 

Trasa turystyczna naszej wyprawy przebiegała poprzez zwiedzanie unikalnych Chełmskich Podziemi Kredowych, które turystom wydają się nie lada labiryntem. Gdzie dziewczęta miały okazję przeżycia wielu niezapomnianych wrażeń, dzięki spacerom podziemnymi korytarzami o długości ok. 2 km., a także spotkaniu z Duchem Bieluchem- władcą i opiekunem tej podziemnej krainy.

W czasie spaceru uliczkami miasta poznałyśmy liczne zabytki: Bazylika NMP na Górze Zamkowej, kościół p.w. Rozesłania Świętych Apostołów, rekonstrukcja Studni Staromiejskiej na placu Łuczkowskiego.

Odwiedziłyśmy także Muzeum Ziemi Chełmskiej, w którym eksponowana była wystawa etnograficzna  „Powrót do przeszłości” -wystawa pozwala prześledzić i poznać dzieje tradycyjnej kultury regionu chełmskiego. Dziewczęta obejrzały także wystawę „Sztuka socrealizmu”, która prezentuje obrazy i rzeźby stanowiące część kolekcji Muzeum Zamoyskich w  Kozłówce oraz eksponaty ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza.

Miłym akcentem wycieczki był obiad-przepyszna pizza w restauracji, która wyraźnie wszystkich pokrzepiła i dodała sił na dalszą część dnia, czyli seans filmowy w kinie „Zorza”. Bajka „Królewna i żaba ‘’przypadła do gustu wszystkim uczestnikom naszej zimowej wyprawy.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok Odmawiać