XXXVI spotkanie z cyklu

„Czy ich znamy ?”
Następny Poprzedni

 

źródło: http://biblioteka.powiatleczynski.pl/

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej gościła wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem wraz z wychowawczyniami: p. Elżbietą Falkowską i p. Bożeną Wójcik. XXVI spotkanie z cyklu „Czy ich znamy?” objęło dwa kręgi tematyczne: prezentację życia i twórczości Fryderyka Chopina oraz rozmowę na temat rodzajów muzyki.
Na wstępie goście – zgromadzeni przy gazetce ściennej przygotowanej przez pracowników biblioteki z okazji obchodów Roku Chopinowskiego – wysłuchali informacji na temat kompozytora, które nie są „obowiązkowe” w dostępnej literaturze. Słuchaczki były poruszone, gdy dowiedziały się, że podczas pogrzebu grób genialnego muzyka został zasypany fiołkami…
W kolejnej części spotkania wirtuozerskie nagrania etiud, nokturnów, mazurków pozwoliły słuchającym na indywidualne przeżycie estetyczne, zachwyt i zadumę. Wytworzony nastój zainicjował rozmowę na temat rodzajów muzyki (od klasycznej poprzez rozrywkową do religijnej i filmowej), jej wartości i znaczenia. Goście mówili o swoich zainteresowaniach muzycznych, roli muzyki w ich życiu. Wymieniali artystów i ulubione zespoły. Wspominali koncerty, na których bywali. Wszystkie uczestniczki zgodnie stwierdziły, że muzyka rozrywkowa (tj. reggae, pop rock ,rap) towarzyszy im stale.
Spotkanie zakończyły życzenia wielkanocne oraz zaproszenie do częstszych odwiedzin biblioteki. Wychowanki ofiarowały wykonane przez siebie oryginalne, piękne pisanki.
Jako pomoce dydaktyczne posłużyła literatura tematycznie dotycząca muzyki i wybranych jej twórców oraz przygotowany przez pracowników biblioteki słowniczek wybranych terminów muzycznych.

 

 

 

 

 

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok Odmawiać