Egzaminy gimnazjalne 2010


Następny Poprzedni


Zobacz Galerię

W dniach 27-29 kwietnia 2010 r. 15 naszych gimnazjalistek przystąpiło do trzech niezwykle ważnych egzaminów.

27 kwietnia dziewczęta sprawdzały swoją wiedzę humanistyczną. Obejmuje ona wiadomości i umiejętności z zakresu takich przedmiotów jak: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie.

28 kwietnia trzecioklasistki przystąpiły do wyjątkowo trudnego testu matematyczno-przyrodniczego. Żeby napisać na dobrym poziomie, musiały znać wzór dwutlenku węgla, równanie reakcji otrzymywania żelaza z rud, zachowanie biedronek i mszyc po ingerencji radioaktywnej, wagę diamentów a także metale z układu okresowego pierwiastków. Dodatkowo były zadania z matematyki, fizyki, geografii, geologii i biologii.
Egzamin wymagał dużej, wszechstronnej, pogłębionej wiedzy; z kolei mniej analizy i wnioskowania.

Kolejny ostatni  dzień zmagań intelektualnych - test z języka obcego na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym nie należał do szczególnie trudnych. To miła odmiana po szczegółowym egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej i teście humanistycznym z podchwytliwym układem pytań.

Ostatni egzamin sprawdzał sprawność gimnazjalistów w czytaniu i rozumieniu ze słuchu jednego z najważniejszych języków światowych oraz znajomość podstawowych zwrotów używanych w codziennych sytuacjach.

To były wyczerpujące dni! Czas na odpoczynek, dobrze, że na horyzoncie długi weekend majowy!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok Odmawiać