Konkurs

"Rodzinne perypetie Kwiatkowskich"


Następny Poprzedni


Zobacz Galerię

 

W dn.09. 05. 2010r. odbył się konkurs o tematyce rodzinnej pt. ”Rodzinne perypetie Kwiatkowskich” przygotowany przez grupę „D” i p. B. Wójcik . Wychowanki obejrzały prezentację multimedialną pt.Hasło promujące życie bez agresji

( Źródło: http://www.bukowa.kielecki.net/photo/Basia.ppt )dotyczącą źródeł agresji wśród młodzieży oraz sposobów jej zastępowania.

Następnie po cztery reprezentantki z poszczególnych grup wychowawczych przystąpiły do rozwiązywania zadań o tematyce rodzinnej:

Rodzinne perypetie Kwiatkowskich”

Rodzina Kwiatkowskich mieszka w Polsce , w małym miasteczku powiatowym. Składa się z 5 osób: babcia jest na emeryturze, ojciec, który pracuje w zakładzie energetycznym, mama pracuje w zakładzie krawieckim, syn Tomek – uczęszcza do II kl. liceum, syn Aleksander uczęszcza do III kl. gimnazjum oraz córka Ania chodzi do przedszkola.

Zadania do wykonania:

1.Ojciec wrócił z wywiadówki starszego syna i jest bardzo zakłopotany , gdyż syn otrzymał trzy jedynki z matematyki. W jaki sposób członkowie rodziny rozwiążą tę sytuację?. Jak pomogą Tomkowi?. Udziel odpowiedzi na pytania(wymień zachowania pozostałych członków rodziny).

2.Mama wróciła z pracy , jest bardzo zmęczona, uskarża się na silny ból w nodze. Co mogą zrobić pozostali członkowie rodziny w tej sytuacji? Udziel odpowiedzi na pytania(wymień zachowania pozostałych członków rodziny).

3.Zbliżają się 65 urodziny babci. Rodzina Kwiatkowskich przygotowuje przyjęcie urodzinowe. Zaplanuj przyjęcie dla babci(wymień zachowania pozostałych członków rodziny).

4.Anię boli ząb i bardzo się boi wizyty u stomatologa. Co zrobi rodzina Kwiatkowskich, jeżeli mama i ojciec pracują do godz.16.00 a lekarz przyjmuje pacjentów w odległej przychodni do godziny 15.00? Udziel odpowiedzi na pytanie.

5.Rodzina Kwiatkowskich otrzymała zaproszenie na Święto Rodziny, które odbędzie się w przedszkolu u Ani. Kwiatkowscy mają przygotować krótką prezentację rodziny (np.: zainteresowania, osiągnięcia w pracy, w szkole, hasło promujące rodzinę Kwiatkowskich). Przygotuj prezentację rodziny.

Dziewczęta prezentowały przygotowane wypowiedzi przed społecznością Ośrodka , które oceniło i nagrodziło wybrane jury. Wychowanki pracowały z dużym zaangażowaniem .

Dziękujemy Wszystkim Uczestniczkom za dobrą zabawę i wspólnie spędzony czas!!!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok Odmawiać