Zobacz Galerię

 

5 maja 2017 roku wyjechałyśmy do Lublina, by obejrzeć piękny spektakl „Ifigenia” w reżyserii - ks. Mariusz Lach i wykonaniu aktorów teatru ITP.

 

 

„Ifigenia jest dramatem muzycznym opartym na mitologicznych historiach opisanych przez m.in. Arystofanesa czy Eurypidesa. To opowieść o toksycznych relacjach w rodzinie żyjącej w cieniu śmierci. Tytułowa bohaterka - z(a)ginęła podczas wojny; jej ojciec (Agamemnon) został zabity; matka (Klitajmestra) żyje ciągłym rozpamiętywaniem swojej najstarszej córki; rodzeństwo - Chryzotemis, Elektra i Orestes pragną zapomnieć o tych tragediach uciekając w pracę, bądź w świat wirtualny.

Cały dramat jest opowiedziany w dzisiejszych realiach (wojna na Bliskim Wschodzie, świat wirtualny - gry komputerowe oraz detektywi - jak z serialu NCIS) przez co przedstawiona historia staje się aktualna. Historia człowieka zostaje wpisana w dualistyczny świat wyborów - dobra i zła. Okazuje się jednak, że tak naprawdę nic nie jest całkowicie białe ani czarne.”

http://itp.kul.lublin.pl/ifigenia,art_70071.html

Jesteśmy pod dużym wrażeniem gry aktorskiej młodych aktorów - studentów KUL oraz ich umiejętności muzycznych. Przekaz tego spektaklu pozostanie w naszej pamięci na długo. Dziękujemy Wolontariuszom za to zaproszenie.