AKCJA "JAK NIE CZYTAM - JAK CZYTAM"

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

 

 

Według badań 63 % Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, dlatego organizatorzy akcji, stwierdzili że młodzież może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne - czytanie.

W czerwcu ubiegłego roku dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie.

W tym roku również nasza szkoła i biblioteka zaangażowała się w akcję "Jak nie czytam jak czytam". Zebrało się nas 28 uczennic oraz dwoje nauczycieli i wyszliśmy ze szkoły żeby poczytać.

W naszych warunkach książka to sposób na wyciszenie, poznanie innych ludzi i ich zwyczajów. Sposób na naukę i relaks. Każda z uczestniczek przyniosła swoją książkę lub wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Mimo drobnych niedogodności - czytaliśmy na boisku szkolnym - każda z uczestniczek zatopiła się w lekturze. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do jak najdłuższego pobytu poza murami szkoły.

W przyszłym roku będzie nas więcej!!!

 

AKCJA "JAK NIE CZYTAM - JAK CZYTAM"

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

 

 

Według badań 63 % Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, dlatego organizatorzy akcji, stwierdzili że młodzież może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne - czytanie.

W czerwcu ubiegłego roku dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie.

W tym roku również nasza szkoła i biblioteka zaangażowała się w akcję "Jak nie czytam jak czytam". Zebrało się nas 28 uczennic oraz dwoje nauczycieli i wyszliśmy ze szkoły żeby poczytać.

W naszych warunkach książka to sposób na wyciszenie, poznanie innych ludzi i ich zwyczajów. Sposób na naukę i relaks. Każda z uczestniczek przyniosła swoją książkę lub wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Mimo drobnych niedogodności - czytaliśmy na boisku szkolnym - każda z uczestniczek zatopiła się w lekturze. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do jak najdłuższego pobytu poza murami szkoły.

W przyszłym roku będzie nas więcej!!!

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.