13.12.2017.
Gościliśmy w naszej szkole Łęczyńską grupę teatralną „Mimo wszystko” z przedstawieniem „Bracia naszego Boga”.

Grupa gimnazjalistów tym właśnie spektaklem zainaugurowali obchody Narodowego Święta Niepodległości w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Łęcznej. W dniu 11 listopada przed Mszą Św. uczciła postaci św. Brata Alberta i św. Jana Pawła II (K. Wojtyły). Spektakl „Bracia naszego Boga” nawiązuje do dzieła św. Alberta (Adama Chmielowskiego) i sztuki Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”. Jednak zawiera uwspółcześnioną wersję wydarzeń i losów ludzi wykluczonych społecznie na początku XXI w. Stawia przed widzami pytania o ich stosunek do uchodźców, imigrantów z Ukrainy, osób, które popadły w konflikt rodzinny i tych, którzy w stanie wojennym nie stracili życia, lecz doświadczyli jego konsekwencji w sposób bardziej wyrafinowany. Zwraca uwagę na podejście do pomocy charytatywnej, która dla chrześcijanina nie może być gestem „pod publikę”, jednorazową przedświąteczną akcją czy „lansem” przedwyborczym. Przypomina też, jak ważna jest „niepodległość serca” wiernego ideałom.

Wizyta w naszej szkole to kolejny występ grupy teatralnej „Mimo wszystko”, której spektakl „Bracia naszego Boga” spodobał się naszym uczennicom i dał wiele do myślenia.

 


 

13.12.2017.
Gościliśmy w naszej szkole Łęczyńską grupę teatralną „Mimo wszystko” z przedstawieniem „Bracia naszego Boga”.

Grupa gimnazjalistów tym właśnie spektaklem zainaugurowali obchody Narodowego Święta Niepodległości w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Łęcznej. W dniu 11 listopada przed Mszą Św. uczciła postaci św. Brata Alberta i św. Jana Pawła II (K. Wojtyły). Spektakl „Bracia naszego Boga” nawiązuje do dzieła św. Alberta (Adama Chmielowskiego) i sztuki Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”. Jednak zawiera uwspółcześnioną wersję wydarzeń i losów ludzi wykluczonych społecznie na początku XXI w. Stawia przed widzami pytania o ich stosunek do uchodźców, imigrantów z Ukrainy, osób, które popadły w konflikt rodzinny i tych, którzy w stanie wojennym nie stracili życia, lecz doświadczyli jego konsekwencji w sposób bardziej wyrafinowany. Zwraca uwagę na podejście do pomocy charytatywnej, która dla chrześcijanina nie może być gestem „pod publikę”, jednorazową przedświąteczną akcją czy „lansem” przedwyborczym. Przypomina też, jak ważna jest „niepodległość serca” wiernego ideałom.

Wizyta w naszej szkole to kolejny występ grupy teatralnej „Mimo wszystko”, której spektakl „Bracia naszego Boga” spodobał się naszym uczennicom i dał wiele do myślenia.

 


 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.