OBCHODY DNI OŚRODKA

 

Zobacz galerię

W dniach od 21 XI do 24 XI 2007 odbyły się w naszej placówce obchody trzydziestej czwartej rocznicy powstania Ośrodka. Uroczystość została podzielona na trzy części, wzięło w nich udział grono zaproszonych gości oraz społeczność ośrodka.

21 listopada odbył się dzień pamięci, czyli spektakl „Jak dawniej bywało”. Głównymi aktorami byli Pan Edward Lubelski, Pan Henryk Góral, oraz Pan Józef Majewski, dawni nauczyciele i wychowawcy. Na ekranie multimedialnym były wyświetlane zdjęcia z kronik, a szanowni goście obdarzali je swoimi komentarzami. Była to bardzo pouczająca lekcja, budząca chwilami śmiech, a chwilami łzy wzruszenia, pozwoliła uświadomić sobie ideę powstania ośrodka i jego znaczenie w dorosłym życiu wielu wychowanek. Usłyszeliśmy wiele ciekawych historii, które w wiele serc wlały nadzieję na lepsze jutro, a niektórym pomogły odnaleźć sens własnych wysiłków.

23 listopada był dniem radosnym i rozrywkowym. W pomieszczeniu sali ćwiczeń w szkole odbył się koncert zespołu muzycznego „Walter Band”. Formacja, w której skład wchodzi między innymi Pan Kamil, nasz instruktor muzyki, zaprezentowała własne aranżacje utworów znanych wykonawców, oraz swoje utwory. Zabawa podobała się wszystkim uczestnikom, na co wskazuje fakt iż wychowanki aktywnie uczestniczyły w występie, oraz całość przedłużyła się do późnych godzin wieczornych.

24 listopada zaszczycił nas swoją obecnością teatr „Sans Gravitation” działający pod kierunkiem Pana Tomasza Gładosza przy Centrum Kultury w Łęcznej. Młodzi ludzie zaprezentowali cząstkę swojego repertuaru, oraz poprowadzili rozwijające warsztaty teatralne. Nazwa teatru (w tłumaczeniu "bez grawitacji") nie odbiega od tego co zaprezentowali aktorzy. Swoją postawą zachęcili wychowanki do udziału w tego typu przedsięwzięciach, oraz zapewnili uczestnikom niezapomniane przeżycia. Był również czas na luźną rozmowę przy ciastku i kawie, gdzie podopieczne mogły znaleźć odpowiedź na nurtujące je pytania.

Zaproszeni goście otrzymali podziękowania w formie dyplomu, oraz powstała płyta z prezentacjami zdjęć oraz filmików z występu. Dni Ośrodka przebiegały bez zakłóceń i w przyjaznej atmosferze. W tym miejscu należą się podziękowania, przede wszystkim Dyrekcji placówki, że zgodziła się na tego rodzaju przedsięwzięcie oraz zaproszonym gościom, którzy charytatywnie zgodzili się wziąć w niej udział. Nie można zapomnieć o organizatorach, czyli zespole wychowawczym grupy „C”: Pani Joli, Pani Ewie, Panu Rafale oraz wszystkich wychowankach tej grupy (Bardzo dojrzałe podejście do sprawy). Dzięki ich pracy projekt nie zakończył się na etapie planowania, lecz rozkwitł z bardzo pozytywnym rezultatem. Podziękowania należą się także Panu Adamowi, który przez te trzy dni, niezależnie czy miał dyżur w pracy czy nie, zachęcał i motywował wychowanki do uczestnictwa oraz sam uczestniczył aktywnie w tym przedsięwzięciu. Myślę, że mogą żałować Ci, którzy nie znaleźli czasu by być razem z nami.