W dniu 5 czerwca 2017 roku pod opieką zespołu wychowawczego gr. C, Paniami W. Sadowska, R. Szysz, Panem W. Ganczaruk i wychowawczynią klasy Panią A. Ślepaczuk został zorganizowany wyjazd do Lublina na ulicę Cisowa 11 - Wycieczka do Parku Wysokich Lotów.

22.11.2017
W tym dniu odbyła się wycieczka klasy I branżowej do firmy: Cukrownia Krasnystaw w Siennicy Nadolnej.

AKCJA "JAK NIE CZYTAM - JAK CZYTAM"

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

 

Zobacz Galerię

 

Dnia 21.05.2017 r. wybrałyśmy się na grupową wycieczkę do Lublina. Byliśmy między innymi: w Ogrodzie Botanicznym  - było przepięknie:). Słońce i kolory wiosny urzekły nas tak bardzo, że z trudem opuszczałyśmy to miejsce.

 

Zobacz Galerię

 

5 maja 2017 roku wyjechałyśmy do Lublina, by obejrzeć piękny spektakl „Ifigenia” w reżyserii - ks. Mariusz Lach i wykonaniu aktorów teatru ITP.

 

Zobacz Galerię

 

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku.

 

Zobacz Galerię

 

4 kwietnia 2017 r. nasze wychowanki wzięły udział w obchodach Światowego Dnia świadomości Autyzmu w Łęcznej organizowanych przez Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

 

Zobacz Galerię

21 marca 2017 r. w naszym Ośrodku obchodziliśmy I Dzień Wiosny oraz Dzień Samorządności. W związku z tym uczennice przygotowały prezentację multimedialną w której pokrótce przedstawiły czym jest samorządność i jak działa samorząd w naszej placówce. Następnie aby uczcić I Dzień Wiosny przeprowadziliśmy kilka konkursów.

 

 

04.04.2017 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbyły się eliminacje powiatowe XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów „Przebudzeni do życia”.

 

Zobacz Galerię

 

W sobotę, 8 kwietnia 2017 r. w Kościele pw. św. Piotra Apostoła w Lublinie uczestniczyłyśmy w przepięknym koncercie Pieśni Pasyjnych „Pasja Miłości”. Głos pani Beaty Bednarz, atmosfera ciepła, miłości, przyjaźni, zaufania i radości urzekła nas.

 

Zobacz Galerię

 

7 kwietnia 2017 r.

Droga Krzyżowa na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku to niezapomniane przeżycie. Kto choć raz tu był, wraca - tak jak niektóre z nas.

 

Zobacz Galerię

 

W dniach 26-28 marca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Radzionkowie odbył sie XII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Szkół Środowiskowych.

 

Zobacz Galerię

 

17.03.2017 r.

W trakcie praktyk zawodowych uczennice klas pierwszych uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie.

 

Zobacz Galerię

 

Zażywasz? Każdego dnia masz wybór!

„Właśnie DZISIAJ
moje myśli skupiają się na zdrowieniu,
życiu i radowaniu się życiem
bez używania narkotyków”
NA

 

Zobacz Galerię

 

Zaproszono nas do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej. Gdzie w dniu 28 marca odbyło się spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk - pisarką, tancerką, aktorką.

 

Zobacz Galerię

 

„Chrystus Zmartwychwstał.
Niech żaden człowiek Go nie odrzuca -
bo każdy jest budowniczym swego losu:
budowniczym lub niszczycielem swojego istnienia.”

Jan Paweł II

We wtorek 21 marca pojechałyśmy do Dąbrowicy, gdzie w klasztorze Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi wspólnie z naszymi Wolontariuszami brałyśmy udział w Dniu Skupienia.

 

Zobacz Galerię

 

Dnia 26.02.2014 r. w Bibliotece na  ul. Jaśminowa 4 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu pt. „Wszystkie książki mówią" (J. Parandowski).

 

Zobacz Galerię

 

17.02.2017 r.

W piątek odwiedzili nas wolontariusze z "Centrum Duszpasterstwa Młodzieży" w Lublinie. Nasi przyjaciele goszczą u nas co tydzień. Zawsze przygotowują dla nas interesujące zajęcia, prezentacje multimedialne, gry, zabawy i filmy.

 

Zobacz Galerię

 

08.03.2017 r.

06.03. obchodzimy święto osób, które poświęcają swoje prywatne życie dla sportu, aby zapewnić swoim kibicom niesamowite przeżycia, reprezentując podczas olimpiady nie tylko siebie, ale cały naród.

 

Zobacz Galerię

 

01.03.2017 r.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

 

Zobacz Galerię

 

24.02.2017 r.

Był sobie król i królewicz... i żebrak.

 

Zobacz Galerię

 

17.02.2017 r.

Tego dnia w naszej szkole podsumowano konkurs dla wszystkich wychowanek MOW. Był to konkurs literacki pt. „To nie był sen – opowiadanie o miłości”

 

Zobacz Galerię

 

Czas ferii zimowych dla dziewcząt pozostałych w placówce upłynął dosyć intensywnie.

 

Zobacz Galerię

 

Na ostatnim spotkaniu wolontariatu dziewczyny czekała niespodzianka… niespodzianka pod postacią dwóch Gości. Ośrodek odwiedzili zaprzyjaźnieni z wolontariuszami OM Kacper i Sara.

 

Zobacz Galerię

 

Fotografie, które robiliśmy z wychowawcami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem w pewien sposób sprawiły, że zbliżyliśmy się do siebie.

 

Zobacz Galerię

 

Dnia 17.01.2017 r. w Bibliotece w Łęcznej odbyły się kolejne zajęcia z elementów biblioterapii, w których uczestniczyłyśmy pod opieką pana W. Ganczaruka.

 

Zobacz Galerię

 

Ferie w Podgłębokiem nie mogą odbyć się bez wycieczki. W czwartek 19 stycznia 2017 r. Pojechałyśmy do Lublina.

 

Zobacz Galerię

 

Dn. 19.12.2016 (poniedziałek) o godz. 900 szkołę przy MOW Podgłębokie odwiedziły Panie ze Starostwa Powiatowego w Łęcznej z Wydziału Oświaty, które zajmują się programem "Szkoły Promujące Zdrowie” przedstawicielem Pań była p. Emilia Warda.

 

Zobacz Galerię

 

16.12.2016 r.

ROZSTRZYGNIĘCIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ZAWÓD A MOJA PASJA”

 

Zobacz Galerię

 

W dniach 26.10-16.12.2016 odbyły się wycieczki klas zawodowych do następujących firm: Cukrownia Krasnystaw w Siennicy Nadolnnej, Wytwórni Makaronu Domowego POL-MAK w Ludwinie oraz Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej.

 

Zobacz Galerię

 

15.12.2016 r.

"Trzymaj Formę!" to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Odbiorcami programu są uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjów.

 

Zobacz Galerię

 

01.12.2016 r.

Przedstawicielki naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Cycowie. Spotkanie odbyło się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Cycowie.

 

Zobacz Galerię

 

Nasza grupa E licząca 10 osób wygrała Turniej klas w ramach Ogólnonarodowego Miesiąca Bibliotek szkolnych w październiku 2016 r.

 

Zobacz Galerię

 

„Talitha kum mówię ci dziewczynko wstań,
ona nie umarła lecz śpi, jeszcze życie wyjdzie Ci...”


14 grudnia 2016 r. w Dąbrowicy mogliśmy, dzięki gościnności Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi oraz zaangażowaniu wolontariuszy i pomocy księży, przeżyć duchowe przygotowanie na zbliżające się narodziny Jezusa.

 

Zobacz Galerię

 

W dniach 19-20 listopada mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w obozie zorganizowanym przez nasz wolontariat Odzyskać Młodość.

 

Zobacz Galerię

 

Wyjazd do teatru był nagrodą za udział w konkursie na plakat propagujący czytelnictwo, z programu „Z książką przez życie”.

 

Zobacz Galerię

 

W dniu 08.12.2016 roku w bibliotece w Ciechankach odbyły się warsztaty origami, które poprowadził Pan Stanisław Skibiński, instruktor Polskiego Centrum Origami autor książek „Modułowy zawrót głowy”„Origami Fun”.

 

Zobacz Galerię

 

Zajęcia biblioterapii - realizacja programu pt.: ”Z książką przez życie”, w dn. 06.12.2016 r.

 

Zobacz Galerię

 

Dnia 15.12.2016 r. odbyło się preludium wigilijne. przygotowane przez wychowanki MOW, pod kierunkiem p. A. Sokolnickiego i współpracą p. M. Mrugały.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zobacz Galerię

 

Dnia 10 listopada 2016 r. został zorganizowany wyjazd integracyjny do Lublina w którym wzięły udział wszystkie członkinie Samorządu Wychowanek wraz z opiekunami.

 

Zobacz Galerię

 

Już po raz drugi wychowanki grupy "C" i "E" pod opieka p. A. Pisarczyk, p. B. Wójcik oraz p. W. Ganczaruka odwiedziliśmy M.G.B.P. filia nr.3 na ul. Jaśminowej.

 

Zaproszono nas do Biblioteki w Ciechankach.
Okazją do wspólnego spotkania czytelników w listopadowy wieczór 2016 r. jest fakt ogłoszenia przez Sejm RP Roku 2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza.

 

Zobacz Galerię

 

7 października 2016 r. odbyło się pierwsze spotkanie naszego wolontariatu „Odzyskać Młodość” z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem.

 

Zobacz Galerię

 

05.11.2016 r.

W październiku biblioteka szkolna przeprowadziła szereg konkursów dla całej społeczności szkolnej.

 

Zobacz Galerię

 

4 listopada 2016 r. gościliśmy w Ośrodku gitarowe trio: Mateusz, Franciszek i Stefan.

 

Zobacz Galerię

 

29.10.2016 r.

W dniu dzisiejszym z inicjatywy Samorządu Wychowanek cała społeczność szkolna zapoznała się z prezentacją pt. „WSPÓŁCZESNE UZALEŻNIENIA MŁODZIEŻY, ICH WPŁYW NA ZACHOWANIE I SPOSOBY RADZENIA SOBIE Z NIMI”.

 

Zobacz Galerię

 

21.10.2016 r.
W ramach działań Sieci Szkół Promujących Zdrowie zorganizowano w naszej szkole obchody Dnia Ratownika, który przypada w tym roku 19 października.

 

Zobacz Galerię

 

Wychowanki grupy C i E odwiedziły Bibliotekę nr.3 w Łęcznej.

 

Zobacz Galerię

 

PROGRAM ZAJĘĆ CZYTELNICZYCH
Z ELEMENTAMI BIBLIOTERAPII

 

Zobacz Galerię

 

19.10.2016.

16 października na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem.

 

Zobacz Galerię

 

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania”

BEVERLY CONKLIN

 

Zobacz Galerię

 

W tym roku, po raz pierwszy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podgłębokiem uczestniczył w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

 

Zobacz Galerię

 

8 września 2016 roku nasze wychowanki brały udział w Narodowym Czytaniu zorganizowanym w Łęcznej na Placu Kościuszki.

 

Zobacz Galerię

 

Biblioteka w Ciechankach już po raz drugi zaprosiła nas do wspólnego czytania w ramach akcji Narodowe Czytanie.

 

Zobacz Galerię

 

Dnia 01.09.2016 r. w naszej placówce odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016-2017.

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.