Jak co roku w naszej szkole Sieć Szkół Promujących Zdrowie zorganizowała obchody tego dnia. W tym roku było to spotkanie na holu szkolnym dla całej społeczności.

Pani A. Hacia z ramienia Sieci przedstawiła zebranym pakiet filmów informacyjnych o HIV/AIDS: "HIV i człowiek", "Co to jest AIDS/HIV?" oraz "AIDS - epidemia wciąż niepokonana". Uczennice klasy III A - Anna i Łucja przedstawiły zebranym podstawowe fakty o historii Światowego Dnia Walki z AIDS, jego hasło oraz niestety niepokojące problemy dotyczące rozprzestrzeniania się tej choroby. Na zakończenie zaproponowano uczennicom i wszystkim zebranym projekcję filmu dokumentalnego "Wirus zagłady". Ze względu na ograniczenia czasowe zebrani obejrzeli część pierwszą filmu dotyczącą Afryki. Jeśli wyraziłyby taką ochotę część druga i trzecią, opisującą sytuację w Moskwie i Londynie mogłyby obejrzeć w świetlicach Internatu.
W ramach obchodów tego dnia wykonano również na hol szkolny gazetkę tematyczną a w bibliotece szkolnej wyłożono ulotki informacyjne o HIV/AIDS.

 

Jak co roku w naszej szkole Sieć Szkół Promujących Zdrowie zorganizowała obchody tego dnia. W tym roku było to spotkanie na holu szkolnym dla całej społeczności.

Pani A. Hacia z ramienia Sieci przedstawiła zebranym pakiet filmów informacyjnych o HIV/AIDS: "HIV i człowiek", "Co to jest AIDS/HIV?" oraz "AIDS - epidemia wciąż niepokonana". Uczennice klasy III A - Anna i Łucja przedstawiły zebranym podstawowe fakty o historii Światowego Dnia Walki z AIDS, jego hasło oraz niestety niepokojące problemy dotyczące rozprzestrzeniania się tej choroby. Na zakończenie zaproponowano uczennicom i wszystkim zebranym projekcję filmu dokumentalnego "Wirus zagłady". Ze względu na ograniczenia czasowe zebrani obejrzeli część pierwszą filmu dotyczącą Afryki. Jeśli wyraziłyby taką ochotę część druga i trzecią, opisującą sytuację w Moskwie i Londynie mogłyby obejrzeć w świetlicach Internatu.
W ramach obchodów tego dnia wykonano również na hol szkolny gazetkę tematyczną a w bibliotece szkolnej wyłożono ulotki informacyjne o HIV/AIDS.

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.