21.09.2018.
W ramach działalności Sieci Szkół Promujących Zdrowie odbyło się w naszej szkole spotkanie z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością.

Wprawdzie dzień ten przypada 24 października, ale członkowie Zespołu Edukacji Zdrowotnej zdecydowali, że początek roku szkolnego to najlepszy czas na refleksje nad swoją wagą i dobry czas na „nowy początek”
Głównym organizatorem spotkania była p. L. Jachacz–Jówko, która powitała zebranych oraz przedstawiła główny temat spotkania czyli nadwagę i otyłość, jej rodzaje, konsekwencje i sposoby obliczania. Następnie wytypowane przez p. M. Rzedzickiego uczennice przedstawiły ćwiczenia które bardzo dobrze wpływają na zgubienie tzw. oponki – ćwiczenia nazywane 6 Weidera.
W kolejnym punkcie programu spotkania pani A. Hacia przedstawiła wywiad z J. i K. Mizera dietetykami, którzy opowiadali o zagrożeniu młodzieży nadwagą oraz film dokumentalny „Epidemia otyłości. Dlaczego tyję?”. Film przedstawia rozprzestrzenianie się zjawiska otyłości na całym świecie.
Na koniec wszystkie zebrane uczennice i nauczyciele poczęstowali się przygotowanym przez p. A. Hryciuk i uczennice klasy gastronomicznej zdrowym drugim śniadaniem (owocami oraz dietetycznymi ciasteczkami owsianymi).
Wszystkie uczennice mogły się również zapoznać z ulotkami programu „Trzymaj Formę”.

Napisała: A. Hacia


 

21.09.2018.
W ramach działalności Sieci Szkół Promujących Zdrowie odbyło się w naszej szkole spotkanie z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością.

Wprawdzie dzień ten przypada 24 października, ale członkowie Zespołu Edukacji Zdrowotnej zdecydowali, że początek roku szkolnego to najlepszy czas na refleksje nad swoją wagą i dobry czas na „nowy początek”
Głównym organizatorem spotkania była p. L. Jachacz–Jówko, która powitała zebranych oraz przedstawiła główny temat spotkania czyli nadwagę i otyłość, jej rodzaje, konsekwencje i sposoby obliczania. Następnie wytypowane przez p. M. Rzedzickiego uczennice przedstawiły ćwiczenia które bardzo dobrze wpływają na zgubienie tzw. oponki – ćwiczenia nazywane 6 Weidera.
W kolejnym punkcie programu spotkania pani A. Hacia przedstawiła wywiad z J. i K. Mizera dietetykami, którzy opowiadali o zagrożeniu młodzieży nadwagą oraz film dokumentalny „Epidemia otyłości. Dlaczego tyję?”. Film przedstawia rozprzestrzenianie się zjawiska otyłości na całym świecie.
Na koniec wszystkie zebrane uczennice i nauczyciele poczęstowali się przygotowanym przez p. A. Hryciuk i uczennice klasy gastronomicznej zdrowym drugim śniadaniem (owocami oraz dietetycznymi ciasteczkami owsianymi).
Wszystkie uczennice mogły się również zapoznać z ulotkami programu „Trzymaj Formę”.

Napisała: A. Hacia


 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.